Ultimate magazine theme for WordPress.

संसारकै एक मात्र सुनै सुनले बनेको यो हिन्दु मन्दिर, जुन बनाउन ७ वर्ष लागेको थियो ॐ लेखी शेयर गर्नुहोस्

86

काठमाडौं – विश्वमा धेरै देशमा विभिन्न भगवानका मन्दिरहरु रहेका छन् । विभिन्न कला प्रयोग गरी फरक फरक डिजाइनमा मन्दिरहरु बनाइएको छ । यस्तै भारतमा एक मन्दिर छ, जुन सुनै सुनले बनेको छ ।

भारतको तामिललाडुमा रहेको यो सुनै सुनको मन्दिरमा धेरै भक्तजन प्रार्थना गर्न आउने गर्छन् । महालक्ष्मीको यो मिन्दर निकै चर्चित पनि छ । मन्दिरको बाहिर सरोवर रहको छ । भक्तजनहरु नदिमा नुहाउन पनि आउछन् ।

भारतिय मिडियाका अनुसार २००७ मा बनेको यो मन्दिर बनाउन १५ हजार किलो सुनको प्रयोग गरिएको छ । यो मन्दिर बनाउन ३ सय करोड लागेको पनि बताइएको छ । सुनै सुनले बनेको यो मन्दिरलाई संसारकै एक मात्र मानिन्छ । सुनै सुनले बनेको यो मन्दिर १०० एकड क्षेत्रफलमा फैलिएको छ ।

यो मन्दिरको निर्माण गर्न करीव ७ वर्ष लागेको थियो । यहाँ दर्शन गर्न आउँदा लुंगी, सर्ट पेन्टस्, मिडि, नाइटी, बरमुडा लगाएर पाइदैन । यो मन्दिरको सुरक्षाको लागि २४ घण्टा पुलिस र सुरक्षा गार्ड बस्ने गर्छन् ।

***

नाभिका बारेमा यी १० रोचक कुरा जसले तपाईलाई आश्चर्यमा पार्नेछ !
नाभिका बारेमा यी १० रोचक कुरा जसले तपाईलाई आश्चर्यमा पार्नेछ !
नाभि अर्थात् (नाइटो), कुनै मानिसको अति आकर्षक, कसैको रौँले छोपीएको, कसैको बहिएर निस्किएको या यस्तै यस्तै विभिन्न प्रकारका हुने गर्दछन् । यो मानव शरीरको एकदमै दिलचस्प अर्थात् उत्सुकता हुने खालको भाग हो ।

बिश्वोका धेरै बैज्ञानिकहरुको दिमागमा नाभिले धेरै प्रश्न उठाउँने गरेको पाईन्छ । एक पुरुषले यौन सम्पर्कका बेला आफ्नो पार्टनरको नाभिमा सुम्सुमाएर उत्तेजित गराउने पनि गरेको पाईन्छ । साच्चिकै यो हामीलाई एक उत्सुकता पैदा गर्ने खालको मानव

शरीरको एक भाग हो । सायद तपाइँलाई नाइटोका बारेमा यस्ता आश्चर्यजनक र अनौठ कुरा थाहा छैन होला, आउनुहोस् त्यही नाभिमा पाईने अचम्म लाग्दा कुराहरु जानौं ।१) नाइटोमा ६७ प्रकारका जिवाणुहरु पाईन्छन् । यो हाम्रो शरीरको सबैभन्दा गन्धयुक्त भाग हो ।

२) संसारमा केबल ४ प्रतिशत मानिसहरुको नाइटो बाहिर निस्किएको हुन्छ । बाँकी सबैको नाइटो भित्र पसेको हुन्छ ।३) बाहिर निस्केको नाइटोलाई दोषपूर्ण नाइटो पनि भनिन्छ । नाइटो बाहिर निस्कनुको कारण जन्मिदा डाक्टरले राम्ररी नाइटो नबाँध्नु हो ।

४) महिलाको तुलनामा पुरुषको नाइटोमा धेरै रौं हुन्छ ।५) के तपाइँलाई थाहा छ ? विश्वको सेक्सी महिलामा नाइटो छैन ।६) नाइटो केबल स्तनधारीमा पाईन्छ । अन्डा दिने जनावरमो पाईदैंन ।७) नाइटो राम्रो हुनमा ९ महिना लाग्छ ।८) Tआकारको नाइटो सबैभन्दा बढि कामुक हुन्छ ।

९ ) दुई ब्यक्तिको नाइटो समान हुन सक्दैन । किनकि हरेक ब्यक्तिको शरीरमा फरक फरक जिवाणु पाईन्छ ।१०) महिलाको नाइटो गोप्य हुन्छ । जुन महिलाको नाइटो बीचमा हुन्छ, त्यस महिलाले स्वस्थ बच्चा